Zieleń uspokaja, inspiruje jest prawdziwym odpoczynkiem  i ukojeniem dla nas samych, ten zielony, czysty, świeży wiosenny symbol to zwrot w stronę natury.

27 maja 2020

         Kolorem przypisanym wiośnie jest zielony, gdzie zieleń majowych drzew jest niepowtarzalna. Nie jest więc to szczególnie zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że w tym czasie świat przyrody zielenieje. Drzewa ubierają się w zielone liście i rozwijająca się wokół „zielenina” działa bardzo kojąco na zmęczony zimowymi miesiącami nasz organizm. 

         Już sama nazwa zieleń jest nierozerwalnie związana z naturą, wywodzi się bowiem od starosłowiańskiego wyrazu "zioło". W większości kultur europejskich zieleń symbolizuje nadzieję, wolność i harmonię.

         Przyroda jest tą cząstką świata, która pozostaje w harmonii z zielonym kolorem dając nam namiastkę tej harmonii, tego wyciszenia i odprężenia, którego w naszym zabieganym życiu nam brakuje, im bardziej człowiek zanurza się w tempo dzisiejszego życia, tym bardziej potrzebuje piękna i jedności świata zielonej przyrody. Dziś zieleń kojarzy się pozytywnie z nieskażoną naturą, ekologią, świeżością i czystością, zaś zdaniem specjalistów w najbliższych latach przywodzić zacznie na myśl nowe wartości: rozwój, harmonię, prostotę i nowoczesne technologie. 

         Mówią, że wkrótce zacznie dominować na naszych samochodach i w naszych mieszkaniach. Zatem cieszmy się tym najpiękniejszym miesiącem w roku i jego urokami soczystej, zielonej, świeżej, kwitnącej oraz niepowtarzalnej naszej polskiej natury. Czas na zieleń.

      

 Sejneńszczyzna 

poznaj malowniczą krainę