©  Jeśli chcesz wykorzystać zdjęcia ze strony SEJNEŃSZCZYZNA do swoich celów, najpierw

        skontaktuj się z autorem poprzez   formularz w zakładce Kontakt.

Kontakt

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

 

    Mieszkam na urokliwej Sejneńszczyźnie – teren Natura 2000 (Pojezierze Sejneńskie). Jest to kraina zielonych lasów i błękitnych jezior. Występują tu tereny pagórkowate z dużą ilością malowniczych jezior i rzek. Pięknie zachowane rezerwaty przyrody wraz z rzeką Marychą, malowniczy teren Pojezierza Sejneńskiego z miejscowościami regionu: Giby, Krasnopol, Puńsk, Sejny, urzekają urodą.

     

    Duża ilość architektury, zabytków sakralnych, budownictwa wiejskiego, bliskość dużego kompleksu leśnego Puszczy Augustowskiej różnorodność przyrody, jaka występuje w tym zakątku Polski wszystko to sprawiło, że już w połowie lat osiemdziesiątych XX w. rozpoczęła się moja przygoda z fotografią, która trwa już ponad 30 lat.

     

     Dzięki  mojej pasji poznałem teren na, którym uprawiam swoje hobby. Moja fotograficzna artystyczna twórczość zaowocowała  publikacją w albumie autorskim "SEJNEŃSZCZYZNA", jak i również w albumach regionalnych: "Z biegiem Marychy", "Na szlaku Czarnej Hańczy", "Wigierski Park Narodowy"  oraz albumach krajowych. Moje fotografie publikowałem również w książkach, pracach naukowych, folderach, czasopismach, kalendarzach, plakatach, ulotkach, banerach i innych tego typu wydawnictwach.

     

    W mojej twórczości szczególną uwagę przywiązuję do pejzaży i fotografii krajobrazowej, zabytków, jezior, rzek, pór roku, tradycji i folkloru ludowego. To wszystko sprawia, że moją artystyczną fotograficzną twórczością składam hołd tej pięknej kresowej krainie.

 

 Leszek Przeborowski - artysta fotograf

 Sejneńszczyzna 

poznaj malowniczą krainę