Okres świąteczno - noworoczny to czas, kiedy niemal w każdej miejscowości Sejneńszczyzny  pojawiają się światełka i dekoracje świąteczne, gdzie iluminacje LED-owe tworzą bajkowy klimat oraz niezwykły nastrój.

28 grudnia 2020

      Każdego roku w czasie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w ten wyjątkowy i magiczny czas mieszkańcy Sejneńszczyzny pięknie ozdabiają swoje obejścia w świąteczno - noworocznymi dekoracjami. Wtedy to domy i ogrody po zmierzchu mienią się wielobarwnymi kolorami. Wystarczy odrobina dobrych chęci oraz inwencji twórczej.

 

      Najbardziej efektownym elementem świątecznej dekoracji wokół domu jest specjalne oświetlenie. Decydując się na takie oświetlenie rozmaite, kolorowe lampki oraz przewody świetlne, którymi to obrysowujemy detale domu m.in. okna, schody, balustrady itp. Stroimy także przydomowe świerki i krzewy w ogrodzie oraz ogrodzenie. Dzisiaj większość elementów świetlnych wykonuje się obecnie z diod LED, które stają się coraz bardziej popularne nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim funkcjonalnych.

 

     LED -owe węże świetlne są bardzo elastyczne, wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Są bezpieczne w użytkowaniu i pobierają znacznie dużo mniej prądu niż tradycyjne lampki choinkowe. Moda na takie oświetlenie dekoracyjne w okresie bożonarodzeniowym i noworocznym przyszła do nas z zagranicy (Stany Zjednoczone) już na początku lat dziewięćdziesiątych. Wtedy to wówczas montowane były jeszcze zwyczajne lampki, a także, co było wtedy nowością, węże świetlne, czyli przezroczyste węże wykonane z gumy, przez które były przeciągnięte kolorowe lampki.

 

    Jako, że zimowe dni są coraz krótsze, wszyscy chcemy, aby ten czas był szczególny, a atmosfera wyjątkowa. Święta już za nami, ale świąteczne iluminacje jeszcze trochę zostaną aby uprzyjemnić nam przywitanie Nowego Roku. Dzięki ozdobnemu oświetleniu swojego otoczenia milej będzie mieszkańcom Sejneńszczyzny, a świąteczno - noworoczna iluminacja stanie się przy okazji sympatyczną wizytówką niezwykłego świątecznego nastroju. Do Siego Roku !           

 Sejneńszczyzna 

poznaj malowniczą krainę