"Ogólnoświatowe regaty łódek okrągłych Kukle 2020" na Sejneńszczyźnie, są jedyną w swoim rodzaju imprezą sportowo - rekreacyjno - integracyjną, organizowaną od XXI lat na malowniczym jeziorze Pomorze położonym w strefie ciszy, na skraju Puszczy Augustowskiej.

30 sierpnia 2020

        Na terenie ośrodka turystycznego "Kukle", na zakończenie wakacji odbyły się po raz XXI "Ogólnoświatowe regaty łódek okrągłych Kukle 2020". To jedyna w swoim rodzaju impreza sportowo - rekreacyjno - integracyjna, organizowana na jeziorze Pomorze, położonym w strefie ciszy, na skraju Puszczy Augustowskiej.

         

        Na jeziorze Pomorze, na tym urokliwym akwenie Sejneńszczyzny w regatach wzięło udział 10 załóg okrągłych łódek z kraju i zagranicy. Po odprawie sterników i przekazaniu przez sędziego głównego instrukcji, uczestnicy wypłynęli na wodę. Dla większości załóg żeglowanie w okrągłych łodziach było zupełnie nowym doświadczeniem. Okrągłe łodzie żaglowe to oryginalny, nigdzie dotychczas na świecie niespotykany produkt turystyczny służący do uprawiania turystyki wodnej.

         

       Nietypowa konstrukcja łódek (okrągły kształt i odpowiednia średnica) sprawia, że są one bardzo bezpieczne i niewywrotne. Jednorodne siedzisko, niespotykane w żadnym innym rozwiązaniu, pozwala na swobodne przemieszczanie się załogantów na łodzi podczas rejsów, a dodatkowe siedziska dla dzieci zapewniają bezpieczeństwo najmłodszym zawodnikom i ułatwiają dorosłym kontrolę nad zachowaniem maluchów.

 

        Ich kształt, który budzi zainteresowanie i niedowierzanie nawet w kręgach zawodowych żeglarzy. Doskonale przygotowana impreza przebiegła w swobodnej, można by rzec rodzinnej atmosferze, a o komfort i zadowolenie jej uczestników zadbała wykwalifikowana kadra. Po całodziennym żeglowaniu, gdzie odbyło się kilkanaście biegów, nastąpiło zakończenie regat oraz uroczyste wręczenie nagród oraz żeglarskie ognisko. Po raz kolejny na wysokości zadania stanęli organizatorzy regat: Ośrodek Turystyczny „Kukle” i Stowarzyszenie „Alternativ Sailing”.

 

        Ogólnoświatowe regaty łódek okrągłych to niezapomniane przeżycia, które pozostają w pamięci ich uczestników. To zupełnie inny świat i inna siła doznań, związanych z wyjątkowymi w swojej budowie okrągłymi łodziami żaglowymi. Dlatego warto utrwalić te unikalne momenty. W domu można się nimi podzielić z przyjaciółmi czy też znajomymi i przeżyć ponownie tą wspaniałą żeglarską przygodę na malowniczym jeziorze Pomorze.

 Sejneńszczyzna 

poznaj malowniczą krainę