Kwitnące kwiaty drzew owocowych dające radość naszym zmysłom, dlatego co roku czekamy na ten czarujący spektakl z pszczółką, która siadła na jabłoni i otrzepuje kwiat.

17 maja 2020

         Maj jest zdecydowanie najpiękniejszym miesiącem w roku. Przyroda już rozbudzona do życia, a słońce rozgrzewa coraz mocniej i wszystko się zieleni oraz kwitnie. Owocowe drzewa rozwijają swoje pąki i toną w obłokach delikatnych kwiatów z nastaniem prawdziwie ciepłych dni.  Gdy kwitną owocowe drzewa to swoją urodą mogą konkurować z najpiękniejszymi roślinami ozdobnymi.

          Różnorodność drzew owocowych sprawia, że drzewa owocowe mienią się różnymi kolorami bieli i odcieniami różu. Trwa to krótko, bo zaledwie kilkanaście dni, ale jest to powodem do entuzjastycznego przywitania wiosny.

          Dużo odmian kwitnie na biało, gdy rozwijają się kwiaty jabłoni w maju do pełni obrazu wiosennego, rajskiego ogrodu trzeba jeszcze dodać delikatny zapach kwiatów i muzykę pszczół. Zaraz po rozchyleniu się płatków kwiaty wydzielają nektar, wysypują z pylników pyłek i czekają na wizyty owadów. Ponad 90 procent drzew owocowych zapylają pszczoły. One najlepiej wiedzą, gdzie co kwitnie.

         Czas, gdy kwitną kwiaty drzew owocowych jest kwintesencją, w którym choć na godzinę oderwiemy się od codzienności, otoczymy się bielą kwiatów i zachwycającym ich pięknem, na moment zanurzamy się w świecie niemal nierzeczywistym, takim ulotnym, który mamy na wyciągnięcie ręki.

 

 Sejneńszczyzna 

poznaj malowniczą krainę