Dziczyzna w wielkanocnej tradycji z wyjątkowym smakiem od wieków, która jest zdrowa, smaczna i najwyższej jakości. To doskonały szlachetny produkt nadający się do przygotowania na świąteczny stół.

01 kwietnia 2020

         Dziczyzna należy do tradycyjnych specjalności kuchni polskiej. Jej długa tradycja przyrządzania sięga czasów opisywanych przez wieszczów od szlacheckich dworów do wypraw na polowania. Przede wszystkim dziczyzna jest jedynym z mięs, na które w czasie jego tworzenia w żadnym stopniu nie ingeruje człowiek. Z tym zacnym królewskim mięsem należy obchodzić się również po królewsku. Najpierw trzeba poznać jej specyfikę i zasady, jakimi kierować się należy podczas wyboru i przygotowywania, zanim ozdobi nasze talerze. 

          Nasz produkt musi pochodzić wyłącznie od sprawdzonego dostawcy, posiadającego certyfikat. Tylko dzięki temu mamy pewność, że dziczyzna została przebadana weterynaryjnie oraz sprawdzona pod względem jakości. Dopiero wtedy warto wybrać dziczyznę np. na świąteczny stół, bo dziczyzna to najzdrowsze mięso.

          Mięso z dzikich zwierząt jest bogate jest w witaminy, nie zawiera w sobie żadnych sztucznych składników czy konserwantów. Mało kto wie, ale dziczyzna, dzięki swobodzie ruchu, jest mięsem wybieganym i chudym . Dzięki temu jest też niskokaloryczna i posiada niską zawartość cholesterolu. Posiada wyjątkowe i niepowtarzalne właściwości smakowe, ponieważ smakuje lasem. Wszystko to dzięki naturalnej diecie, bogatej w takie przysmaki jak owoce leśne, grzyby, korzenie, czy leśne zioła.

           Posiada w sobie naturalny i unikalny aromat, których nie da się podrobić w żaden sposób. Mięso z dzika, sarny czy jelenia, można też przygotować na różne sposoby : można je piec, smażyć, wędzić, lub podawać w formie smakowitych kiełbas. Bez wątpienia kiełbasa z dziczyzny jest najzdrowszą, najbardziej ekologiczną i najsmaczniejszą kiełbasą, jaką można sobie wyobrazić. Kiełbasa myśliwska to królowa wędlin z dziczyzny, każdy ją zna i nikt nie pogardzi.                  Taka kiełbasa np. z jelenia o swoim tradycyjnym smaku z wyraźną nutą jałowca, która odróżnia kiełbasę myśliwską od innych kiełbas, przygotowana jest z wyjątkowo chudego, zdrowego mięsa, z widocznymi w przekroju "oczkami" tłuszczu z dzika, który jest nośnikiem smaku. Ten wyjątkowy smak dziczyzny, który zapamiętuje się na długo, gdzie święta to idealny czas, aby zaprosić do swego domu dziczyznę i zachwycić swoich gości jej szlachetnym smakiem i leśnym aromatem , a tym samym powrócić do tradycyjnej polskiej kuchni.

 

 Sejneńszczyzna 

poznaj malowniczą krainę