Album "Sejneńszczyzna" to niezwykłej urody album jedyny w swoim rodzaju, ukazujący piękno tego regionu, jest wyjątkowym wydawnictwem dla miłośników fotografii krajobrazowej.

06 stycznia 2024

       Są w naszej fotograficznej twórczej historii pewne działania, które można nazwać przełomowymi, kamieniami milowymi czy też wydarzeniami bez precedensu. Takim wydarzeniem jest wydanie albumu "Sejneńszczyzna", jeszcze nigdy nigdzie nie publikowanego, na którym znajdują się fotografie wyłącznie związane z krajobrazem Sejneńszczyzny. Mozolnie zabieram się do pracy. Posiadam masę różnych krajobrazowych zdjęć, jest ich tak wiele, że nie chciało mi się ich przebierać. Ale kiedy już usiadłem w końcu do „roboty” nie mogłam się oderwać od komputera.

 

      Album "Sejneńszczyzna" ukazuje niezwykłe piękno tego regionu. Przyzwyczajamy się do tego krajobrazu, który nas otacza i z czasem przestajemy zauważać jego uroki. Warto więc spojrzeć na Sejneńszczyznę jaka ona jest raz jeszcze, poprzez fotografie Autora. W publikacji zamieszczono też wiele fotografii, ukazujących klimat czterech pór roku, oddających ich urok, kolory, nastroje, światło, chwilami tajemniczość. Album oddaje charakter krajobrazu Sejneńszczyzny w pełni jego różnorodności. Chyba każdy ulega zauroczeniu i oczarowaniu w zetknięciu z pięknem natury na tym terenie, tym bardziej kiedy w człowieku jest wrażliwa, artystyczna dusza.

 

     Publikacja jest owocem wieloletniej pracy artysty fotografa, którą poświęcił uwiecznianiu krajobraz Sejneńszczyzny. Wykonawca Studio fotograficzne "Foto Styl" profesjonalnie zadbało o najważniejsze detale publikacji. Bardzo ładnie wydany album wykonany jest w twardej, eleganckiej oprawie. Doskonały wybór fotografii zaprezentowany jest na specjalnym fotograficznym papierze kredowym, który zapewni najwyższą jakość zdjęć, piękne odwzorowanie koloru oraz trwałość albumu. Ten album moim zdaniem to coś o niebo fantastyczniejszego niż zwykły album ze zdjęciami.

 

     Jest to kolekcjonerski album wydany w niedużym nakładzie. Wydawnictwo opracowane jest w języku polskim, gdzie każda fotografia w albumie jest krótko opisana. Format albumu: 28,5 cm x 21 cm. Album nie jest rozprowadzany w ogólnodostępnej sieci sprzedaży. Intencją Autora jest oddanie albumu w ręce osób potrafiących docenić piękno krajobrazu Sejneńszczyzny, dlatego też sprzedawany jest wśród braci fotograficznej poprzez prywatne znajomości lub kontakty. Prezentuję jakiś początek i kontynuuję w następnych tematycznych albumach autorskich, ale o tym w swoim czasie.

      

 Sejneńszczyzna 

poznaj malowniczą krainę